Podotherapie Hermanns blikt trots terug op succesvolle webinar reeks over basisverzekerde voetzorg3/6/2025
De nieuwe zorgmodule voor basisverzekerde voetzorg bracht niet alleen veranderingen met zich mee, maar riep ook een duidelijke behoefte op: Hoe zorgen we dat iedereen in het werkveld goed en makkelijk op de hoogte blijft? Vanuit de Hermanns Academy, de bedrijfsschool van Podotherapie Hermanns, kwamen we daarom al snel op een idee: Het organiseren van webinars over de nieuwe zorgmodule. Gericht op de samenwerking met (medisch) pedicures, helemaal online, lekker laagdrempelig en inhoudelijk sterk.
Inmiddels hebben we vijf succesvolle online bijeenkomsten achter de rug. In totaal zijn onze webinars meer dan 600 keer bekeken. Verschillende mensen namen zelfs meerdere keren deel, een mooi bewijs van de relevantie én het enthousiasme in het werkveld. Tijdens deze webinars namen onze podotherapeuten de deelnemers mee in de wereld van voetproblemen bij chronische aandoeningen: hoe herken je ze, wat kun je ermee en wanneer verwijs je door? We deelden kennis, wisselden ervaringen uit en leerden vooral ook veel van elkaar, want samen weet je altijd meer dan alleen. Een verrijkende ervaring voor twee vakgebieden De reacties op onze webinars waren enthousiast. Uit onze evaluaties blijkt dat deelnemers de inhoud leerzaam en direct toepasbaar vonden in hun dagelijkse werk. Vooral de combinatie van theorie en praktijkvoorbeelden viel goed in de smaak. Ook de duidelijke uitleg van de sprekers en de praktische tips werden vaak genoemd als sterke punten. De webinars, ontwikkeld door de Hermanns Academy en verzorgd door onze eigen podotherapeuten met elk hun eigen specialisatie, worden goed ontvangen. Podotherapeut Monique, die momenteel in opleiding is voor de specialisatie reumapodotherapie, blikt positief terug op haar ervaring: “Ik vond het spannend om het webinar te mogen geven, maar ik zou het zo weer doen! Vooral omdat de voetzorg bij reumapatiënten nog niet volledig gebruikt wordt en ik denk dat wij, als podotherapeuten en pedicures, patiënten nog veel beter kunnen helpen.” Dit enthousiasme om kennis te delen werd ook gedeeld door onze diabetespodotherapeut Mariska: "Ik vind het geven van webinars vooral leuk, omdat ik zo mijn kennis kan delen. Samen leren we op die manier bij en zorgen we voor steeds betere zorg." Samenwerken staat centraal Bij Podotherapie Hermanns geloven we sterk in samenwerken. Zeker als het gaat om de zorg voor onze cliënten. Daarom vinden we het belangrijk om de verbinding te zoeken met andere zorgprofessionals, zoals (medisch) pedicures. We blikken graag terug op de thema’s die tijdens de online bijeenkomsten passeerden. Een terugblik op de thema's Elk webinar belichtte een specifiek onderwerp:
Bedankt voor jullie betrokkenheid voor én achter de schermen! Wat hebben we veel geleerd de afgelopen tijd! De vijf webinars lieten nog maar eens zien hoe belangrijk het is dat pedicures en podotherapeuten goed samenwerken. Dankzij jullie vragen, ervaringen en inzet werden de sessies niet alleen leerzaam, maar ook echt waardevol. We willen dan ook iedereen bedanken voor het enthousiasme en de betrokkenheid. In het bijzonder spreken we onze waardering uit voor de (medisch) pedicures die de moeite namen om deel te nemen. Samen hebben we iets moois neergezet. Ook achter de schermen werd er hard gewerkt. Collega’s van communicatie, ICT, zorgmanagement en onze Hermanns Academy stonden klaar om onze podotherapeuten te ondersteunen. Die samenwerking verliep soepel en werd als erg prettig ervaren. Het resultaat? Een geslaagde reeks waarin kennis delen en samenwerken centraal stonden. Webinars terugkijken? Was je erbij en wil je nog eens terugkijken wat er is besproken? Goed nieuws: alle deelnemers hebben een handig naslagwerk ontvangen. Daarmee kun je op je gemak alles terugkijken; precies wanneer het jou uitkomt. Zo blijft de kennis niet alleen hangen, maar ook bruikbaar in de praktijk. Werken of samenwerken met Podotherapie Hermanns? Podotherapie Hermanns groeit! We zoeken nieuwe collega’s: van podotherapeuten tot registerpodologen en praktijkondersteuners podotherapiepraktijk (POP’s). Bekijk onze vacatures op werkenbijhermanns.nl. Ben je medisch pedicure? Dan kun je met ons samenwerken. We geloven in sterke verbindingen tussen zorgverleners. Interesse? Meld je aan via onze website, we staan altijd open voor nieuwe samenwerkingen! Opmerkingen zijn gesloten.
|
Archieven
Juni 2025
|